A minőségi oktatás egyéni és gazdasági érdek is egyben

A minőségi oktatás egyéni és gazdasági érdek is egyben

Ma már nyilvánvaló, hogy a magas színvonalú oktatás a gazdasági fejlődés egyik alappillére. Nem csak egyéni érdek a piacképes tudás, hanem a gazdaság minden szereplője számára nélkülözhetetlen a fejlődéshez.

A hatékony képzések ismérve, hogy magas színvonalat képviselnek és releváns ismereteket nyújtanak a hallgatók számára, amivel sikeresen el tudnak helyezkedni. Ma már az is egyértelmű elvárás, hogy az elméleti tudás mellett gyakorlati ismereteket is kell, hogy kínáljanak ezek a képzések. De hogyan válasszuk ki a számunkra megfelelő képzést, amire érdemes időt és pénzt fordítani?

Az IFKA minősített képzések megfelelnek a 21. századi elvárásoknak. Olyan válogatott képzésekről van szó, amelyek piacképes és értékes szaktudást kínálnak. A minősített képzések ugyanis olyan oktatási programok, amelyeket speciális szabványoknak megfelelően dolgoztak ki, így biztosítva a színvonalat. Magyarországon az IFKA – az Iparfejlesztési Közalapítvány jogutódjaként – azt a célt tűzte ki, hogy elősegíti a magyar gazdaság versenyképességének javítását, többek között az oktatás és a képzések fejlesztésén keresztül.